"Saatiin johtaja kentälle ja koppiin" – Alex Ringin tulo näkyi heti HJK:ssa
Alexander Ring liittyi HJK:n joukkueeseen kuluvan viikon alussa muun joukkueen palattua Turkin leiriltä.
HJK:n päävalmentaja Toni Korkeakunnas ei peitellyt tyytyväisyyttään, kun Teemu Pukin jälkeen riviin saatiin toinen tasonsa jo monesti todistanut pelimies.
- On tullut vähän tällainen jälkijoulu, kun on saatu tällaisia pelaajia tänne, Korkeakunnas hehkutteli torstain mediatilaisuudessa.
Ring on Pukin tavoin Korkeakunnakselle tuttu pelaaja etenkin maajoukkueympyröistä. "Toke" tiesi mitä Ringissä joukkueeseen saa jo ennakkoon.
- Nyt saatiin johtaja sekä kentälle että koppiin. Alex on luontainen johtaja, joka tekee muista pelaajia parempia. Alex auttaa myös meitä valmentajia, vaatimustaso treeneissäkin nousi heti hänen tulonsa myötä.
- Olen todella tyytyväinen, Korkeakunnas tiivisti.