"Olemme nyt hyvällä tiellä" – voitto SJK:sta maistui IFK Mariehamnille
!["Olemme nyt hyvällä tiellä" – voitto SJK:sta maistui IFK Mariehamnille](/media/filer_public_thumbnails/filer_public/af/dc/afdcb278-25b2-4e39-90d2-fc9cf205b41c/norrmen_daniel_220814_juha_leskinen.jpg__1175x725_q85_box-217%2C46%2C1943%2C1111_crop_detail_subsampling-2.jpg)
Voitto SJK:sta maistui "Ahnalle". (Kuva: Juha Leskinen)
IFK Mariehamnin otteet Liigacupissa olivat hiukan nihkeitä, mutta palaset alkavat nyt loksahdella paremmin kohdilleen.
Hyvä osoitus tästä oli lauantaina SJK:sta haettu 2-1-voitto.
- Tuntuu hyvältä, oli mukava voittaa aika pitkän matkan jälkeen. Pelasimme tasapainoisen ottelun ennen kaikkea puolustuksellisesti ja teimme kaksi kaunista maalia. Grönvittin päävalmentaja Daniel Norrmén sanoi Ålands Radiolle.
- Oli tärkeää, että pystymme luomaan uhkaa ja tekemään myös maaleja. Olemme nyt hyvällä tiellä.
Testiin viikolla saapunut jamaikalaishyökkääjä Nicholas Hamilton sai myös puhtaat paperit "Ahnalta".
- Täysin ok esitys häneltä, pitää huomioida, että hän vasta liittyi ryhmään. Meillä on aikaa hänen kanssaan kauden alkuun saakka ja katsomme nyt rauhassa tilannetta.